Sole Runner

#ShowMore#

Soul Runner logo

Spoznajte značku Sole Runner

Nemecká značka barefootovej obuvi pre deti aj dospelých. Sole Runner produkuje od roku 2011 bosé topánky vhodné do mesta aj do prírody, využíva výrobné kapacity v Indii, na Slovinsku, ale aj drobných lokálnych dodávateľov.

Zakladateľ značky Sole Runner, Thorsten Ludwig, sa zaoberá bosými topánkami a prirodzenou chôdzou už od roku 2005. Ako vtedajší agent v obuvníckom priemysle objavil nový segment barefoot topánok a neváhal využiť ich potenciál. V roku 2006 založil e-shop s barefootmi, do ktorého sa mu však po jeho zabehnutí nedostávalo od dodávateľov dostatok obuvi na pokrytie dopytu. Začiatkom roku 2011 teda s kolegami z obuvníckej brandže rozbehol projekt vlastnej značky topánok.

Počas šiestich mesiacov sa podarilo dať dokopy tím špecialistov, dojednať dohody s obuvníckymi závodmi a ich dodávateľmi a na veľtrhu vo Friedrichshafene predstaviť prvé tri modely značky Sole Runner, zamerané na ochranu nohy pri vonkajších aktivitách, športe, ale aj pri práci či prechádzkach mestom. Filozofia celostného prístupu udržateľnosti, zdravej chôdze, blízkosti k prírode i vysokej kvality a spravodlivé ceny sa Sole Runner drží dodnes.

Kože, ktoré sa na výrobu topánok používajú sú celé zafarbené farbivami, a nie iba ošetrené vrchnou farbou. Tým je zachované prirodzené zrenie kože. Okrem jemnej hladkej kože používa firma pri niektorých modeloch aj nubukovú kožu. Nubuk je názov jemného semišu, ktorý bol na hornej strane jemne obrúsený. To mu dáva takmer zamatový charakter. Kože sú opálené pomocou nezávadného a netoxického chrómu.

8 položiek celkom

Cena

39189
139189

Značky

Farba

Materiál zvršku

Opätok

Pre koho

Sezóna

Typ topánky

Veľkosť topánok (EU)

Vnútorná dĺžka topánky

Vnútorná šírka topánky

Výška topánky

Zapínanie

Zobrazených položiek: 8