Dámske čižmy

Ktoré čižmy sedia na užšiu nohu? Mám širšie lýtko, poradíte mi akú značku čižiem môžem mať? Môžete mi premerať obvod a výšku čižiem od značky...? Toto sú najčastejšie otázky, ktoré v tejto dobe dostávame od našich zákazníčok. Aby sme vám uľahčili výber a poprípade predišli vráteniu nesediacich topánok, porovnali sme pre vás najžiadanejšie značky čižiem.

Tvar podrážky

Prezrite si tvary podošiev, líšia sa tvarom aj priestorom v prstoch, rovnako tak mierou zúženia v päte. Do niektorých sa lepšie zmestí dominantný palec,iné pohostia pohodlne rovnejší typ nohy s podobne dlhými prstami, ďalšie sú skosenejšie k malíčku. Niektoré vzorky a teda protišmykovosť sú decentnejšie a topánky elegantnejšie, iné majú výraznejšiu vzorku. Zvážte vaše proporcie aj priority.

A potom už vyberajte - vyfiltrujte si potrebnú dĺžku a šírku, prečítajte si bližšie porovnanie.

tvary podrážek dámských kozaček

Výška a obvod čižiem

Premerali sme výšku a obvod čižiem vo veľkosti 38, len Koel Flora sú vo vel.37. Začneme pekne z ľava od najvyššieho modelu:

Be Lenka Sierra Dark Brown výška 40cm a obvod lýtka 36cm

Sole Runner Dia Dark Brown 40cm/38cm,

Zaqq Qatch winter black 39cm/34cm

Peerko Empire Black 36cm/36cm

Zaqq Atraqt winter black 32cm/36cm

Peerko Noir 34cm/37cm, Koel Flora 33cm/32cm

Jonap Jampi Syndy 32cm/36cm

Väčšina čižiem má gumovú vsadku, vďaka ktorej sa obvod o pár cm na nohe zväčší v prípade potreby, uvedené rozmery sú bez roztiahnutia.

Porovnání výšky kozaček

Topánky vo veľkosti 38 sme nafotili na nohe 236 x 91mm s užším lýtkom (obvod 35cm). Fotili sme čižmy k šatám, ale pre porovnanie sme ich obuli aj cez džínsy.

dámské kozačky barefoot 

Sole Runner & Be Lenka

Sole Runner model Dia sú krásne vysoké čižmy s vodeodpudivou úpravou, vyteplené fleecom. Vhodné k sukni, šatám, ale aj k nohaviciam. Sedia na užšiu až priemernú nohu, špička je anatomicky tvarovaná vhodná aj na dominantný palec. Podrážka je protišmyková a plne flexibilná. Pre ľahšie obúvanie je na boku po celej dĺžke zips, gumová vsadka vzadu na lýtku zväčší obvod.

Be Lenka Sierra Dark Brown sú tiež zateplené fleecom a patria k vyšším modelom. Majú elegantný vzhľad, sú vhodné k sukni aj nohaviciam. Oproti modelu Sole Runner sú širšie v päte a okolo členku. Pekne sa prispôsobia v lýtku, majú gumovú vsadku, vďaka ktorej ešte povolia do šírky. Tento model odporúčame teda aj na širšiu nohu, počas pár nosení gumová vsadka povolí a pojme tak aj širšie lýtko.

Be Lenka a Sole Runner

Peerko & Jonap

Peerko Regina Noir sú krásne, pohodlné a štýlové čižmy. Sú mierne zateplené, vhodné od jesene až do jari. Vďaka gumovej vsadke a dvom variantám obvodu vám určite krásne padnú. Postranný zips umožní pohodlné obúvanie a vyzúvanie. Čižmy Regina pristanú k sukni aj nohaviciam, sú perfektným doplnkom vášho outfitu. Porovnali sme model v bežnej šírke, sú aj vo variante N (užší obvod).

Jonap Jampi Syndy je novinka z dielne českého výrobcu, čižmy sú zateplené jemným kožúškom. Celkovo čižmy sedia na užšiu nohu, v päte aj v priehlavku. Neodporúčame na vyšší priehlavok, flexibilná podrážka po celej dĺžke. Elegantné čižmy, ktoré tiež obujete k sukni aj nohaviciam a potešia aj priaznivou cenou.

Peerko a Jonap

ZAQQ & ZAQQ

ZAQQ Qatch black winter sú vysoké čižmy v kombinácii s elastickou tkaninou, pekne sa prispôsobia nohe. Sú zateplené silným jahňacím kožúškom v koženej časti, teda na píšťale, na stielke a v priehlavku. Veľmi elegantné a štýlové, pre ľahšie obúvanie majú zips (iba v spodnej časti). Tento model sedí na užšie až priemerné nohy, neodporúčame na širšie lýtka.

ZAQQ Atraqt winter oproti modelu Qatch sedí na širšie lýtka, čižmy sú tiež zateplené silným jahňacím kožúškom po celej vnútornej časti. Tento model je nižší a vďaka gumičke sa dá regulovať šírka v lýtku. Oba modely majú plne flexibilnú podrážku so 4 mm protišmykovým vzorom. Pre pohodlnejšie obúvanie/vyzúvanie majú po celej vnútornej dĺžke zips. Tento model máme v ponuke aj bez zateplenia.

Zaqq a Zaqq

Peerko & Koel

Peerko Empire Black sú vysoké šnurovacie čižmy v štýle kanad. Mierne zateplené, vhodné na nosenie od jesene až do jari. Majú pekne priestrannú anatomicky tvarovanú špičku. Sedí na širšie chodidlo, vďaka vysokému šnurovaniu sa prispôsobí na užšie aj širšie lýtko. Neodporúčame na úzku pätu a členok. Postranný zips zaručí ľahké obúvanie a vyzúvanie. Podrážka je veľmi flexibilná po celej dĺžke.

Koel Flora Black je oproti modelu Empire o pár cm nižší a sú bez zateplenia, vhodné na jeseň a teplejšiu zimu. Zvršok je z brúsenej kože a podšívka je kožená. Tvarovo sú širšie v prstoch a užšie v päte, neodporúčame na vyšší priehlavok. Vďaka šnurovaniu sa tiež prispôsobí pekne v lýtku. Mäkká, flexibilná 4mm podrážka, spĺňa všetky požiadavky barefoot obuvi.

 Peerko a Koel

Na nohe

Pozrite sa na video, ako čižmy sedia na nohe.

 

Bonus:

Naskladnili sme ešte Vivobarefoot, Shapen a Rock Spring, porovnali sme ich výšku a odfotili podrážky.

srovnání podrážek barefoot kozačky

Shapen majú výšku 42cm a obvod lýtka 37cm, Rock Spring 41cm/37cm, Vivobarefoot 36cm/35cm.

barefoot kozačky

Vivobarefoot

Obľúbené Vivobarefoot Ryder vychádza zo štýlu klasických jazdeckých topánok, ale spája luxusnú kožu s pružným neoprénovým dielom v zadnej časti pre dokonalé obopnutie vašich lýtok. Tieto prepracované dámske čižmy, ktoré končia tesne pod kolenami, ľahko skombinujete so svojim šatníkom, a zároveň si zachováte všetky benefity chôdze naboso aj počas chladnejších mesiacov.

Shapen & Rock Spring

Shapen Glam black sú vysoké elegantné čižmy, vhodné k nohaviciam aj k sukni. Vyrobené z umelej kože, zateplené umelým kožúškom. Majú anatomicky tvarovanú špičku, nulový drop, rovnú stielku. Vhodné na priemernú a užšiu nohu, flexibilná podrážka všetkými smermi, s protišmykovým vzorom.

Rock Spring Douglas Softy sú kožené čižmy v štýle jazdeckých topánok, s elegantne krytým elastickým pruhom a zipsom až k podošve pre ľahké obúvanie. Oproti Shapen sú užšie v prstovej časti, ale sú širšie v oblasti členku a znesú aj vyšší priehlavok. Podrážka je 5mm, flexibilná všetkými smermi. Zateplené plstenou podšívkou z vlákien rúna.

Prajeme úspešný výber, pokiaľ si predsa len nebudete výberom 100% istí, obráťte sa na nás – sme tu pre vás na zákazníckej linke, chate, IG alebo osobne v kamennej predajni v Písku.