Turistické, trekové barefoot topánky

Pre milovníkov outdoorových aktivít sme porovnali najpredávanejšie turistické/trekové barefoot topánky. Aj v chladnom počasí môžete vyraziť na túry a mať nohy v teple a pohodlí. Vychutnajte si barefoot aj počas zimných mesiacov bez obáv.

Tvar podrážky

Porovnajte podľa Vášho chodidla, ktorý tvar podrážky je pre Vás ideálny. Líšia sa tvarom aj priestorom v prstoch, rovnako tak aj mierou zúženia v päte. Do niektorých sa lepšie zmestí dominantný paleciné pohostia pohodlne rovnejší typ nohy s podobne dlhými prstami, ďalšie sú skosenejšie k malíčku. Všetky majú protišmykovú vzorku, ktorá zaistí priľnavosť a pohodlie aj v náročnejšom teréne.

A potom už vyberajte - vyfiltrujte si potrebnú dĺžku a šírku, prečítajte si bližšie porovnanie.

srovnání podrážek outdoor barefoot bot

Topánky vo veľkosti 39 sme fotili na nohe s rozmermi 24,2 cm x 9,5 cm, s mierne vyšším priehlavkom a užšou pätou.

Trekové barefoot boty

Be Lenka & Xero Shoes

Be Lenka Ranger Red je obľúbený model od Be Lenka v novom designe, vhodný do mesta aj do terénu. Pre vyššiu odolnosť majú membránu a sú zateplené merino vlnou, aj v zime budú vaše nohy v suchu a teple. Vďaka šnúrkam sa pekne stiahnu na priehlavku aj okolo členku, pojmú teda tak nižší aj vyšší priehlavok. Neodporúčame na príliš úzku pätu, sú v päte priestrannejšie. Špička aj päta z pogumovanej usne zaručia väčšiu odolnosť voči opotrebovaniu. Protišmyková 4mm podrážka z kaučuku + vzorka poskytuje vynikajúcu ochranu a priľnavosť. Vyberať môžete z niekoľkých farieb.

Xero Shoes Xcursion fusion sú vodeodolné členkové turistické topánky, vhodné aj do chladnejšieho počasia. Priestranná anatomicky tvarovaná špička s dostatočným miestom nad prstami. Reflexné prvky zvyšujú bezpečnosť za šera, trailová protišmyková podrážka je veľmi priľnavá. Vysoká flexibilita umožňuje prirodzený pohyb chodidla, sú krásne ľahké a pohodlné.

Be Lenka, Xero Shoes

Xero Shoes & Vivobarefoot

Xero Shoes Alpine sú špeciálne navrhnuté vodoodpudivé topánky na zimné použitie a turistiku. Zateplené sú iba vo vrchnej časti, podšívka je z polyesteru a udrží nohy v teple. Všitý jazyk chráni vnútro topánky pred snehom. Dostatočne priestranné v oblasti špičky, tiež sa vďaka šnúrkam pekne prispôsobia nohe. Vyberať môžete z niekoľkých farebných kombinácií.

Vivobarefoot Tracker II sú celokožené trekové topánky a sú najlepšou voľbou pre milovníkov prírodných povrchov. Multiterénna podrážka je maximálne odolná a zároveň flexibilná. Vhodné na prechádzky lesom aj výlety do náročnejšieho terénu. Majú vyberateľnú termovložku, slúžia hlavne v chladných dňoch na zachovanie tepelného komfortu. Odporúčame na užšiu nohu až priemernú nohu.

Xero Shoes, Vivobarefoot

Vivobarefoot & ZAQQ

Vivobarefoot Tracker Decon je novinkou jesennej kolekcie, pletená ponožka z prémiovej vlny v oblasti členku zaisťuje priedušnosť, tepelný komfort aj ľahké obúvanie, pekne sa prispôsobí nohe. Oddelený kožený dielec tu plní funkciu ochrannú a umožňuje maximálnu flexibilitu vo všetkých smeroch. Nová multiterénna podrážka ponúka ešte lepšiu priľnavosť na cestách aj v teréne. Vďaka použitým prvotriednym materiálom a prepracovanému strihu sa do nich zamilujete na prvé obutie. Vhodné na užšie nohy, vejárovitý tvar chodidla, dominantný palec.

ZAQQ TREQ sú členkové vodoodpudivé trekové topánky s membránou. Sú bez vyteplenia, vhodné do sychravej jesene a teplejšej zimy. Multiterénna podrážka, nižšia flexibilita, ale vďaka priestoru v prstoch pohodlné. Stielka je krásne mäkká, príjemné pri došľape. Tento model odporúčame tiež na priemernú až užšiu nohu.

 Vivobarefoot, ZAQQ

Na nohe

Prikladáme video, ako sedí topánky na nohe.

 

Filtrujte a vyberajte, ktoré budú tie pravé na výlety a túry. Pokiaľ si predsa len nebudete istí výberom, sme tu pre Vás na zákazníckej linke, chate, IG a osobne v kamennej predajni v Písku, kde Vás radi uvidíme.