Barefoot topánky - recenzie užívateľov

Obvykle našich zákazníkov žiadame o vyplnenie recenzií cez Google či Heureku, avšak tam sa hodnotia poskytované služby, nie barefoot obuv ako taká. Preto sme medzi nimi urobili drobný prieskum, aby sme odhalili, prečo vôbec barefoot topánky kupujú, čo je pre nich pri nákupe rozhodujúce a ako sú s barefootmi celkovo spokojní. V tomto článku prinášame zhrnutie toho najzaujímavejšieho, čo ich používatelia o barefoot hovoria.

Barefoot topánky prinášajú pocit pohodlia

Keď zaznie slovné spojenie barefoot topánky, viac ako tretina zákazníkov si pochvaľuje pohodlie. Príjemný pocit z nasadenej topánky im vyvoláva najmä dostatočný priestor pre prsty a mäkkosť obuvi, ďalej oceňujú nízku hmotnosť a tvar topánky vhodne padnúci na konkrétny typ chodidla.

 • "Leguano sú strašne príjemné, ľahké a páči sa mi vzhľad."
 • "Merrell skvele padnú a držia nohu, pritom sú ohybné a ani neviem, že ich mám na nohe. Aj po 10 km nikdy nebolia nohy ani chodidlá."
 • "Ahinsa shoes sú extrémne pohodlné, môžem v nich byť celý deň. Vďaka pásku cez priehlavok drží ráno (keď mám nohy fit) aj večer po celodennom chodení (kedy už sú nohy napríklad mierne opuchnuté) a pritom nikde netlačia."
 • "Anatomic tenisky sú strašne pohodlné, ľahké, mäkké a šialene mi vyhovuje veľký priestor pre prsty."

Pohodlné barefoot topanky

Plusom barefoot topánok je zlepšenie zdravia

Vyššie spomenuté pohodlie vedie k tomu, že používateľov barefoot topánok z nich (na rozdiel od bežnej obuvi) nebolia nohy. Viac ako pätina respondentov dokonca vníma zlepšenie zdravia po prechode na barefoot. Na druhej strane vo svojej spätnej väzbe niektorí správne poukazujú na to, že pokiaľ človek zanedbáva techniku správnej chôdze a v bosobotách príliš dupe na tvrdom povrchu, bolesť nôh sa môže dostaviť aj v tejto pohodlnej obuvi.

 • "V barefootoch sa mi neploštia nohy, mám krásne voľné prsty na nohách, cítim sa voľná a slobodná. Keď si v zime vezmem nebarefoot topánky, robia sa mi na chodidlách nášľapky, to v barefoot nie."
 • "Barefooty sú pohodlné. Vymizli mi problémy s chrbtom a bedrami. Chodím narovnaná. Došlo k samovoľnej úprave vbočených palcov a úplne vymizli otlaky."
 • "Vďaka barefoot topánkam ma prestalo trápiť zarastanie nechtov, bolesť halluxu, bolesť chrbta a myslím, že sa zlepšila technika chôdze (vďaka lepšiemu kontaktu s terénom)."
 • "Barefoot topánky sú priestranné pre prsty, celkovo ich môžem mať na nohe celý deň a nebolia ma nohy, čo sa mi v klasických topánkach stávalo denne."
 • "Vďaka barefootom som zistila, že problémom nie sú moje nohy, ale zlý tvar konfekčných topánok, v ktorých som celý život (25 rokov) trpela. Ďalej ma prestali bolieť bedrá a palce sa ľahko narovnali."
 • "Nemám úplne ideálny štýl chôdze, tak by som uvítala viac "hybridných" topánok - s dostatkom priestoru a anatomickou špičkou, kde by bola vyššia a mäkká podrážka, aby sa zachoval kontakt s povrchom."

U barefoot topánok príjemne prekvapí ich odolnosť

Hoci sa výnimočne nájdu sťažnosti na predrenie tenkej podrážky, takmer pätina odpovedí chváli výdrž používaných materiálov. Okrem kvality spracovania a odolnosti jednotlivých materiálov (najmä u kože a podrážky) pozitívne hodnotí aj nepremokavosť topánok.

 • "Za mňa najviac oceňujem pohodlnosť a tiež zvýšenú odolnosť Ahinsa shoes proti okopu... často zakopávam a zatiaľ bez jediného poškodenia."
 • "Leguano so mnou idú už 7. rokom a to ich nešetrím (a stále držia). Vyhovuje mi ich nesmrteľnosť aj že sa dajú prať. Zvládnu mesto, prírodu i vodu."
 • "U Vivobarefoot hodnotím pozitívne ich výdrž. Aj po 6 rokoch takmer neustáleho nosenia (okrem zimy a nepriaznivého počasia), tak vyzerajú stále rovnako. Podrážka neprešúpaná, nikde sa neodlepujú. Veľmi kvalitné spracovanie."
 • "U topánok Protetika pre dcéru (7 rokov) ma teší kvalita podrážky a okopov na špičke. Sú nesmrteľné, ako do škôlky, tak aj na bicykel či odrážadlo."
 • „Nevyhovuje mi trvanlivosť podrážky. To je väčšinou veľký problém. Dobrú podrážku som zistila u Vivobarefoot a Ahinsa je tiež fajn. Naopak hroznú skúsenosť mám s FiveFingers – tá podrážka nevydržala ani 3 mesiace a v obchode sa k tomu stavali tak, že je to užívanie. Takže do tých topánok už by som nešla."

Odolné barefoot topanky

Barefoot topánky nakupujúci vyberajú podľa vzhľadu

Vyše 40 % zákazníkov sa pri výbere barefoot topánok rozhoduje podľa ich vzhľadu. Dizajn a farba pre nich zohrávajú zásadnejšiu úlohu ako strih či použité materiály. V tomto ohľade vnímajú širokú špičku skôr ako nutné zlo, pretože im „kačací vzhľad“ barefoot topánok nepríde príliš atraktívny a dostatočne spoločenský.

 • "Kupujem topánky, ktoré sa mi páčia, takže rozhoduje vzhľad."
 • "Páči sa mi vzhľad. Froddo nezaspáva na vavrínoch a každý rok vyrobí pekné topánky."
 • "Baleríny Leguano sú elegantné, vhodné pre užšiu nohu a s roztomilými detailmi (kaštieľ a kľúčik)."
 • "Uvítala by som lepšiu farebnosť (pastelové farby) a zároveň väčšiu možnosť kombinovania farieb."
 • "Vyhovujú mi vo všetkom, pokiaľ ide o voľný čas, ale pre pracovný život by to chcelo viac modelov ženských = pekných. Nie je nutné vyzerať "ako baba"."

Zákazníci sledujú cenu a zľavové akcie

Cena barefoot topánok predstavuje kľúčový faktor pre výber viac ako pätiny nakupujúcich. Obdobné percento uvádza, že si nemôžu dovoliť nakupovať toľko barefoot topánok, koľko by chceli, keby cena bola nižšia. Preto zhruba polovica zákazníkov s ďalším nákupom čaká na zľavové akcie či hľadá najnižšie ceny naprieč predajcami.

 • "Barefoot topánky mi zatiaľ vyhovujú vo všetkom, len cena by mohla byť priaznivejšia. Našťastie detské robia až do mojej veľkosti a tie sú lacnejšie."
 • "Ako rodina s hypotékou, poplatkami a 3 deťmi si bohužiaľ nemôžeme dovoliť mať takú rozmanitosť barefoot topánok (jarná, letná, zimná, celoročná) kvôli cene."
 • "Nevýhodou barefoot topánok je samozrejme vyššia cena. Ale vzhľadom ku kvalite to nie je investícia na sezónu, ale na roky."
 • "Samozrejme by mohla byť, hlavne u niektorých značiek, priaznivejšia cena, obúvať do barefootov celú rodinu už sa trochu predraží. Avšak rozumiem, že je to kvôli tomu, že sa barefoot obuv vyrába v oveľa menších sériách."
 • „Kúpila som Anatomic, pretože som bola na rodičovskej dovolenke a rozhodovala cena. Hoci už zarábam (a je to lepšie ako  predtým na rodičovskej ), nevyhovuje mi cena väčšiny barefoot značiek v ČR. Pre mňa a obe deti je jednoducho veľmi vysoká, takže barefoot u nás majú hlavne deti."

Levné barefoot topánky

Nakupujúci chcú prehľadný e-shop so širokým výberom a ľahkým vrátením tovaru

Viac ako dve tretiny opýtaných považujú za kľúčové, aby bol e-shop s barefoot obuvou prehľadný, poskytoval široký výber tovaru a umožňoval ľahké vrátenie nepadnúcich kusov späť. Preto máme u nás na Little Shoes cez 30 tisíc párov barefoot topánok skladom, s doručením do 48 hodin a lehotou 21 dní na jednoduché vrátenie cez Zásielkovňu (či inou cestou). Rovnaké množstvo zákazníkov naopak vníma akúkoľvek reklamu za úplne nepodstatnú.

Doprava zadarmo a ústretová zákaznícka podpora predstavujú vítané prvky pre príjemný nákup barefootov. Nadpolovičná väčšina nakupujúcich sa ďalej zhodla, že podniková predajňa nehrá úlohu v ich rozhodovaní o ďalšom nákupe. Podobne ani vernostné zľavy netiahnu toľko, ako vyššie zmienené zľavové akcie, najnižšie ceny a rýchlosť dodania.

 • "Obvykle porovnávam ceny konkrétnych topánok a kúpim, kde sú najlacnejšie."
 • "Dôležitá je pre mňa cena. Ocenila by som lacnejšie varianty, aj keby neboli úplne barefoot."
 • "Ďalšiu obuv už zháňam predovšetkým z druhej ruky, kvôli vysokej cene, ktorú si z rodičovského príspevku s dvoma deťmi nemôžem dovoliť."

Čo sa týka cesty na konkrétny e-shop s barefoot topánkami, podľa vyjadrenia zákazníkov polovica z nich používa vyhľadávače, šestina reaguje na príspevky na sociálnych sieťach a sedmina dá na odporúčanie známych či influencerov. Celkovo sa do prieskumu svojimi odpoveďami zapojilo 180 zákazníkov a okrem toho sa podarilo vyzbierať 96 podrobných užívateľských recenzií. Ďakujeme!

 

Barefoot topánky pre deti i dospelých