Ktorú školskú tašku pre dieťa?

Školské tašky Frii of Norway

Z recenzií či popisov sa dozviete, ako majú školské tašky Frii of Norway ergonomický nosný systém (vyvinutý v spolupráci s chiropraktikmi), vďaka ktorému dobre sedia na chrbte dieťaťa. Ako možno nastavovať popruhy, a to nielen ramenné, ale aj na prsiach či panve. Bezpečnosť detí pri zhoršenej viditeľnosti zaisťujú reflexné prvky a naopak batoh samotný ochráni pred prípadným dažďom prítomnosťou pláštenky.

Takmer všetci vám u nich na prvý pohľad vychvália štýlový dizajn a po poťažkaní aj nízku hmotnosť. Pri prehliadke ich poteší ľahké zapínanie na magnetky, vypolstrovaná prepážka vo vnútri, deliaca hlavnú komoru na dve hlavné a ešte pár kapsičiek, či postranné vrecko na pitie. Sú jednoducho dokonale vybavené aj konštruované.

Z takýchto recenzií sa však nedozviete, ako bude sedieť vybraná školská taška práve na vašom dieťati. A presne preto sme s dievčatami 120, 130 a 140 cm nafotili ukážku batohov na ich chrbte.

taška do první třídy

Porovnanie veľkostí batohov

22l školská taška (1.-3. trieda)

Najskôr skúsime menšiu z dvoch veľkostí. Batoh s objemom 22 l, váhe 840 g a základných rozmeroch 29 x 42 x 17 cm:

 22l batoh

V ľavej polovici vidíme 22l batoh na nastupujúcej prvňačke o výške 120 cm a váhe 26 kg. V pravej polovici oproti tomu máme so zhodnou taškou na chrbte budúce tretiačky o veľkosti 130 cm a váhe 30 kg. Môžete si overiť na vlastné oči, že 22l taška bude skvele slúžiť aj pristane vášmu dieťaťu minimálne od prvej do tretej triedy.

30l školská taška (4.-7. trieda)

Teraz si ukážeme väčšiu z oboch batohov v dvoch farebných prevedeniach. Batoh má objem 30 l, váži 980 g a meria 31 x 46 x 18 cm:

30l batoh

Rovnako ako pri predchádzajúcom porovnaní, aj tu vidíme rozdiel 10 cm výšky. Zatiaľ čo vľavo nosí 30l školskú tašku osemročná školáčka o výške 130 cm a váhe 30 kg, vpravo máme s obdobným batohom takmer desaťročnú, merajúcu 140 cm a vážiacu 32 kg. Aj na staršie z dievčat je stále ešte viditeľná dostatočná rezerva pre pohodlné nosenie aj v nasledujúcich rokoch, od štvrtej do prinajmenšom siedmej triedy môžeme batoh v pokoji odporučiť.

22l, alebo 30l školská taška?

Tak čo? Už viete, ktorú z oboch tašiek kúpiť svojmu dieťaťu? Pre porovnanie ešte ukážka oboch veľkostí batohov na jednej osobe:

20l a 30l batoh

Mimochodom, od Frii of Norway máme okrem školských tašiek v týchto štýlových motívoch aj peračníky, aby dieťa dizajnovo ladilo. Tak si oboje včas kúpte, kým vám všetko pred začiatkom školského roka vykúpia ostatní.