Barefootové topánky na beh, fitness

Kto skúsi pohodlie barefootových topánok na bežné chodenie, už sa nechce nikdy stláčať. Obujte sa komfortne aj na beh či cvičenie vo fitness, doprajte svojim nohám voľnosť v pohybe! Pripravili sme si pre vás menšiu porovnávačku najpredávanejších športových/bežeckých topánok.

Obuli sme ich na nohu, ktorá má rozmery  236 x 91 mm, ľahko dominantný palec, s priemerným priehlavkom a užšou pätou.

Sportovní boty

Tvar podrážky

Pozrite sa, ktorý tvar podrážky je pre Vás ideálny. Líšia sa tvarom aj priestorom v prstoch, rovnako tak aj mierou zúženia v päte. Niektoré sedia lepšie na dominantný palec, iné pohostia pohodlne rovnejší typ nohy s podobne dlhými prstami, ďalšie sú skosenejšie k malíčku. Niektoré modely majú výraznejšiu protišmykovú vzorku, vhodnú do náročnejšieho terénu.

A potom už vyberajte - vyfiltrujte si potrebnú dĺžku a šírku, najmä na beh odporúčame počítať s väčším nadmerkom, minimálne 6 mm, často ale až 13 mm, záleží na vašom pocite.

Prečítajte si bližšie porovnanie.

Podrážky sportovních bot

VIVOBAREFOOT PRIMUS TRAIL KNITVIVOBAREFOOT PRIMUS LITE III 

VIVOBAREFOOT Primus Trail Knit Mint sú ľahké športové/bežecké topánky, ktoré sa vďaka špeciálne pletenej ponožke prispôsobia každému chodidlu - nohu pekne objímu, ale nedrú vďaka elasticite. Multiterénna tenká podrážka zaistí prirodzený pohyb ako naboso. Sú vhodné aj do náročnejšieho terénu, poskytnú skvelú trakciu bežcom v prírode, v horách, v mokrom teréne. Oceníte určite aj ľahké a rýchle obúvanie, vďaka rýchlozaväzovaciemu systému, stačí nasadiť a vybehnúť, žiadne rozviazané šnúrky. Modely na podrážke trail sú maličko robustnejšie, zato protišmykovejšie ako lite. Vrchnú časť nájdete aj v prevedení all weather, kde je materiál viac vode-odpudivý (nie však vodeodolný).

VIVOBAREFOOT Primus Lite III sú najľahšie športové/bežecké topánky od značky VIVOBAREFOOT, oproti modelu Primus Trail nemajú multiterénnu podrážku a využijete ich aj na cvičenie vo fitness, v telocvični a pod. Sedí na užšiu až priemernú nohu, priemerný priehlavok, vďaka šnúrkam sa dobre prispôsobia nohe.

Vivobarefoot sportovní boty

XERO SHOES & XERO SHOES

XERO SHOES Forza Runner Porcelain Blue/Peacoat sú odľahčené cestné bežecké topánky. Vďaka pletenému zvršku zo sieťoviny je topánka ľahká a veľmi priedušná, nebudete ani vedieť, že ich máte na nohe. Topánky majú tenkú 3,5mm vyberateľnú stielku. Špička je priestranná a anatomicky tvarovaná, vhodné na priemerné a širšie nohy, sú aj priestrannejšie okolo členkov a v päte, neodporúčame na útle členky. Vďaka šnúrkam sa pekne prispôsobí výške priehlavku. Podrážka FeelTrue® s dezénom inšpirovaným vzorkou pneumatík je protišmykovejšia ako druhý model, ale menej terénna ako Vivo trail.

XERO SHOES Forza Trainer White/Scuba Blue sú športové priedušné vegánske tenisky, vhodné na cvičenie, fitness aj na každodenné nosenie. Veľmi flexibilná po celej dĺžke a všetkými smermi, podrážka FeelTrue® a ochranná vrstva TrailFoamTM s hrúbkou 3 mm zaistí bezpečie a prirodzený pocit pre chodidlo. Anatomicky tvarovaná špička, vhodná na priemerné a širšie nohy, dostatočne priestranné aj do výšky nad prstami. Skvelé je dotiahnutie suchým zipsom, užite si cvičenie s pocitom ako naboso.

Xero Shoes fitness boty

Merrell & Merrell

Merrell je špecialista na outdoor. Merell Vapor Glove 4 Marine sú minimalistické bežecké topánky pre maximálne spojenie s terénom a voľnosťou pohybu. Ľahký a priedušný materiál s antibakteriálnou úpravou zamedzuje vzniku nepríjemného zápachu. Vhodné na úzke až priemerné nohy, dominantný palec aj ľahko vejárovitý tvar chodila, sú úzke v päte. Praktický je presah gumy cez palcovú časť. Odolný materiál podošvy zaručuje vynikajúcu trakciu na suchom aj mokrom povrchu.

MERRELL TRAIL GLOVE 6 FUCHSIA sú športové vegánske topánky vhodné aj na náročnejšie outdoorové aktivity. Ľahký a priedušný materiál s antibakteriálnou úpravou zamedzuje vzniku nepríjemného zápachu. Vhodné na užšie nohy, dominantný palec aj vejárovitý tvar chodila. Podrážka Vibram® EcoStep z 30% recyklovanej gumy poskytuje vynikajúcu priľnavosť a trakciu v rôznorodom teréne. Tradičné šnurovanie z plne recyklovateľných materiálov. Oproti modelu Vapor glove sú celkovo o niečo širšie, zároveň vyššie v päte.

Merrell boty na běh

Na nohe

Pozrite sa na video, ako topánky sedia na nohe:

 

Teraz už je to na Vás, filtrujte a vyberajte, ktoré budú tie pravé na beh/cvičenie. Pokiaľ si predsa len nebudete istí výberom, sme tu pre Vás na zákazníckej linke, chate, IG a osobne v kamenejn predajni v Písku, kde Vás radi uvidíme.